Sport

50 talentet më të mirë të Europës, pjesë edhe mbrojtësi shqiptar

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla është përzgjedhur mes 50 talenteve më premtues të klubeve europiane që duhet të shikohen me interes në vitin 2021.Në një listë të publikuar nga UEFA, 20-vjeçari i Romës vlerësohet për kapacitetin teknik dhe fizik.

“Kumbullua iu bashkua akademisë së Veronës në moshën 8-vjeçare. I gjatë, qendërmbrojtës i fortë, ai admiron Giorgio Chiellinin. Në shtator iu bashkua Romës dhe menjëherë u kthye në lojtar titullar të verdhekuqve”, shkruan UEFA për shqiptarin.50 talentet më të mirë të Europës:

Paulos Abraham (SUEDI, 18 – AIK)Tyler Adams (SHBA, 20 – Leizpig)Sergio Arribas (SPANJË, 19 – Real Madrid)Mitchel Bakker (HOLANDË, 20 – Psg)Jude Bellingham (ANGLI, 17 – Dortmund)Jens Cajuste (SUEDI, 21 – Midtjylland)Riccardo Calafiori (ITALI, 18 – Roma)Carmo (PORTUGALI, 21 – Braga)Charles De Ketelaere (BELGJIKË, 19 – Club Brugge)Yusuf Demir (AUSTRI, 17 – Rapid Vienna)Amad Diallo (BREGU I FILDISHTË, 18 – Atalanta)Mohammed Diomande (BREGU I FILDISHTË, 18 – Nordsjælland)Igor Diveev (RUSI, 21 – CSKA Moskva)Jeremy Doku (BELGJIKË, 18 – Rennes)Radu Dragusin (RUMANI, 18 – Juventus)Roman Evgenyev (RUSI, 21 – Dinamo Mosca)Wahidullah ‘Wahid’ Faghir (DANIMARKË, 17 – Vejle)Wesley Fofana (FRANCË, 19 – Leicester)Gianluca Frabotta (ITALI, 21 anni, Juventus)Amine Gouiri (FRANCË, 20 – Nizza)Ryan Gravenberch (HOLANDË, 18 – Ajax)Joško Gvardiol (KROACI, 18 – Dinamo ZGREB, HUAZIM TE LEIPZIG)Jens Petter Hauge (NORVEGJI, 21 – Milan)Isak Bergmann Johannesson (ISLANDË, 17 – IFK Norrköping)Curtis Jones (ANGLI, 19 – Liverpool)Boubacar Kamara (FRANCË, 21 – Marsiglia)Orkun Kokcu (TURQI, 19 – Feyenoord)Ladislav Krejici II (ÇEKI, 21 – Sparta Praha)Takefusa Kubo (JAPONI, 19 – Villarreal)Marash Kumbulla (SHQIPËRIA, 20 – Roma)Stanislav Magkeev (RUSI, 21 – Lokomotiv Mosca)Daniel Maldini (ITALI, 19 – Milan)Giorgi Mamardashvili (GJEORGJI, 20 – Lokomotiv Tbilisi)Nuno Mendes (PORTUGALI, 18 – Sporting CP)Youssoufa Moukoko (GJERMANI, 16 – Dortmund)Yunus Musah (SHBA, 18 – Valencia)Jamal Musiala (ANGLI, 17 – Bayern)Noah Okafor (ZVICËR, 20 – SALZBURG)Marcus Holmgren Pedersen (NORVEGJI, 20 – Molde)Pedri (SPANJË, 18 – Barcelona)Abdallah Sima, (SENEGAL, 19 – Slavia Praga)Kamaldeen Sulemana (GANA, 18 – Nordsjælland)Ravil Tagir (TURQI, 17 – Istanbul BaSakSehir)Malick Thiaw (FINLANDË, 19 – Schalke)Anatolii Trubin (UKRAINË, 19 – Shakhtar Donetsk)Christos Tzolis (GREQI, 18 – PAOK)Fábio Vieira (PORTUGALI, 20 – FC Porto)Owen Wijndal (HOLANDË, 21 – AZ)Florian Wirtz (GJERMANI, 17 – Leverkusen)Illia Zabarnyi (UKRAINË, 18 – Dinamo Kiev)

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi