Show Bizz

50 këngët shqipe më të dëgjuara gjatë vitit 2019

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një tjetër viti i ka ardhur fundi dhe klasifikimi i “The Top List” shënon plot 4 vite që nga koha kur është krijuar.

Interesi i publikut për të votuar artistët e tyre të preferuar vazhdon të jetë i lartë dhe këtë e vërteton më së miri ndryshimet e shumta që në hasim nga java në javë në listë, ku qëllimi është arritja sa më në majë të klasifikimit.

Shumë projekte të reja dhe shumë artistë të rinj i janë shtuar klasifikimit këtë vit, duke sjellë kështu një larmi muzike në treg. Një rëndësi të veçantë këtë vit i është kushtuar hapësirës së Artistëve, duke përshkruar në detaje biografite e tyrë në faqen zyrtare të “Top Awards”.

Edhe pse viti që u mbyll ka qënë i mbushur me muzikë të bukur, bashkëpunime surprizuese dhe rryma mjaft interesante, të gjithë preferojnë të dinë se cilët janë 50 artistët më të votuar të vitit 2019-të. Në varësi të votave, të kohëzgjatjes dhe të renditjes sa më në majë të listës, “Top Awards” është munduar të sjellë në një mënyrë sa më të saktë 50 artistët më të dëgjuar dhe të votuar të 2019-ës.

Si kënga më e dëgjuar dhe më e votuar është përcaktuar bashkëpunimi i treshes së talentuar, Lyrical Son, Ledri Vula, Mc Kresha, me këngën e tyre “Menemadhe”, e cila është kënga që ka qëndruar më shumë në vendin e parë, gjithashtu edhe në zonën e nxehtë të “The Top List”.

Një tjetër bashkëpunim mban trofeun si një ndër këngët më të dëgjuara dhe të votuara të vitit dhe bëhet fjalë për “Pasite”, e sjellë nga Tayna, Mc Kresha dhe Lyrical Son. Një këngë për të cilën Tayna është shprehur se ndihet shumë krenare që ka bashkëpunuar me dy artistë që kanë qënë idhujt e saj në muzikë. Shija e ëmbël e “Bakllava-së” e sjellë nga Butrint Imeri dhe Gjiko na ka shoqëruar thuajse gjatë gjithë vitit, duke u shpalluar si kënga e tretë më e dëgjuar e publikut shqiptar.

Viti që lamë pas e solli Elvana Gjatën si debutuese sa i përket aktrimit, një rol i cili rezultoi tepër i pëlqyer për artisten. Këngëtarja ishte protagoniste në filmin, “2 Gisht Mjalt”, një film që theu rekorde në shikueshmëri. Ky sukses në aktrim u pasua nga një tjetër sukses në muzikë, pasi kolona zanore e filmit, “Pa Dashuri” ka qënë një nga këngët më të votuara për vitin 2019-të, duke u pozicionuar mjaft mirë në listë.

Edhe pse debutimi i saj në muzikë ka qënë vitin e kaluar, Tayna është shpallur për dy vite rresht si një ndër artistet më të votuara dhe të dëgjuara. Në 2019, si kënga më e suksesshme e Tayna është shpallur “Kce”, e cila është publikuar rreth 9 muaj më parë dhe ende vazhdon të votohet nga fansat e artistes në “The Top List”.

Kjo është lista e 50 ‘Top Artistëve’ të vitit 2019-të:

1. Lyrical Son x Ledri Vula x Mc Kresha – Menemadhe
2. Tayna x Mc Kresha x Lyrical Son – Pasite
3. Butrint Imeri ft. Gjiko – Bakllava
4. Elvana Gjata – Pa Dashuri
5. Tayna – Kce
6. Majk ft. Butrint Imeri – Sa gjynah
7. Mori- Flori ft. Ghetto Geasy & Bruno 2
8. Dhurata Dora ft. Soolking – Zemër
9. Kida ft. Ermal Fejzullahu – Tela
10. Capital T- Kujtime
11. Alban Skenderaj & Miriam Cani – Duame
12. Yll Limani – Nuk po kalojka
13. Elvana Gjata – Tavolina e merzise
14. Alban Skënderaj ft. 2ton – Drejt ne zemer
15. Ledri – Rio
16. Xhensila Myrtezaj – Sekreti im
17. Butrint Imeri – Hajt Hajt
18. Majk- Nuk dorzohna
19. Gashi ft. Ledri – That’s Mine
20. Elvana Gjata x Capital T – Fustani
21. Kida ft. Lyrical Son – Deja Vu
22. Yll Limani – Harrom
23. Geasy/Majk/Onat – Vamos
24. Tayna x Dafina Zeqiri – Bye Bye
25. Ronela Hajati – MVP
26. Tayna – Ring Ring
27. Ardian Bujupi X Elvana Gjata – MEINE LIEBE
28. Tuna ft. Yll Limani – A don hala
29. Inis Neziri – E theve
30. Yll LImani – Vaj
31. Tayna – Caliente
32. Capital T- Filma
33. Lumi B x Ledri Vula – Kiss Kiss
34. Alban Skenderaj – Faleminderit
35. Ronela Hajati – Pa dashni
36. Elvana Gjata – A m’don
37. Capital T -Hookah
38. Rina – Ilegal
39. Capital T x TNT – 200 dite
40. Dafina – La Reina
41. Vin Veli x Lore- Tonight
42. Cricket x Numen – Kthema kohen
43. Ronela Hajati – Lage
44. Ledri Vula -MEM
45. Ermal Fejzullahu ft. Ledri Vula – M’ke harru
46. Ronela Hajati ft. Don Phenom – Cohu
47. Dardan x Mozzik – A milly
48. Diona Fona – Bella Vita
49. Loredana – Labyrinth
50. David – Sierra /KultPlus

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto