Sport

50 kandidatura për stolin e Kosovës

Kosova është ende në kërkim të trajnerit të ri që do të pasojë zviceranin Bernard Challandes dhe do të drejtojë dardanët në edicionin e ardhshëm të Nations League dhe eliminatoret e Europianit, Gjermani 2024.

Koha.net ka raportuar se në zyrat e FFK-së kanë aplikuar plot 50 trajnerë që kërkojnë të ulen në stolin e Kosovës përfshirë edhe teknikun e përkohshëm sllovenin Primoz Gliha i cili e drejtoi Kosovën në miqësoren ndaj Jordanisë dhe sfidën kualifikuese ndaj Greqisë.

Sëfundmi si një alternativë për stolin e Kosovës ka dalë edhe legjenda e futbollit holandez Marko Van Basten.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme