LajmeZgjedhjet 2021

50 deputetët e Vetëvendosjes që kanë siguruar ulëse në Kuvend

14:55 | 19 Shkurt 2021
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar që të publikojë formularët e rezultateve të partive dhe kandidatëve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Në këta formularë, nuk përfshihen votat nga diaspora, votat me kusht dhe ato të personave me nevoja të veçanta.

Lëvizja Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit me 47.85% të totalit të votave dhe ka arritur të sigurojë 56 ulëse në Kuvendin e Kosovës, të cilat mund të rriten me votat e diasporës.

Siç raportohet këta janë emrat 50 deputetëve qe do ta përfaqësojnë Lëvizjen Vetëvendosje në kuvend:

Lista:

Vjosa Osmani

Glauk Konjufca

Vasfije Krasniqi

Avni Dehari

Arben Vitia

Donika Gërvalla

Shqipe Selimi

Liburn Aliu

Hekuran Murati

Armend Muja

Arjeta Fejza

Labinotë Demi-Murtezi

Arbëria Nagavci

Haxhi Avdyli

Artan Abrashi

Fatmire Kollçaku

Mimoza Kusari Lila

Enver Haliti

Haki Abazi

Xhelal Sveçla

Saranda Bogujevci

Faton Peci

Fitore Pacolli

Hajrullah Çeku

Doarsa Kica Xhelili

Fitim Uka

Fitim Haziri

Arbër Rexhaj

Rozeta Hajdari

Alban Hyseni

Arbëreshë Hyseni Kryeziu

Dimal Basha

Valon Ramadani

Albana Morina Xharra

Agon Batusha

Gazmend Gjyshinca

Mefail Bajqinovci

Adriana Matoshi

Hysen Durmishi

Eman Rrahmani

Drita Millaku

Adnan Rrustemi

Vendenis Lahu

Mimoza Shala

Mentor Arifaj

Salih Zyba

Avni Zogiani

Shqipe Metaj-Isufi

Leonora Svarça

Driton Hyseni

Tinka Kurti

Renditja e emrave nuk është në bazë të votave.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Lajme

Reagon LVV pas deklaratave të Grenellit drejtuar Kurtit

Lajme

Ministria e Financave me njoftim për pagesën e dytë të shtesave për mësimdhënësit

Lajme

Therje me thikë në Prishtinë