Auto/Tech

5 këshilla për ta ruajtur baterinë e telefonit

Ekspertët ë telefonave të zgjuar na treguan një mënyrë se si të ruajmë kohëzgjatjen e baterisë.

Java e madhe e ruajtjes së energjisë në telefonin tuaj erdhi dhe për ti ndihmuar përdoruesve të telefonave të zgjuar që perballen me vështirësit e sajë, ne kemi për ju këshilla që ju dihmojnë rreth kësaj situate, raporton “Daily Star”, transmeton lajmi.net.

Java e madhe e ruajtjes së energjisë në telefonin tuaj do të filloj nga 20 deri më 26 janar 2020,dhe është një kampanjë nacionale e cila ndihmon njerëzit me mbështetjet financiare.

Telefonat e zgjuar po avancohen dita ditës por për fat të keq kohëzgjatja e baterisë ëstë duke u zvogëluar. Rreth 59% e njerëzve të anketuar në YouGov që kohëzgjatja e baterisë në telefonat e zgjuar është shumë me rëndësi.

Por sa e lehtë është që ta mundësojmë kohëzgjatjen e baterisë në telefonin tuaj?

Ekspertët e telefonave tregojnë se si të ruajmë energjinë në telefonit:

Analizoni përdorimin e baterisë
Minimizoni njoftimet
Shkyçu kur është e nevojshme
Rregulloni cilësitë në telefonin tuaj
Aktivizo modalitetin në fuqi të ulët
Është një ndryshim i vogël që bënë një diferencë të madhe. /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Facebook Messenger merr dizajn të ri

Auto/Tech

Aston Martin V12 Speedster me 700 kuaj fuqi dhe çmim prej një milion eurove

Auto/Tech

Samsung zbuloi Galaxy S20

Auto/Tech

Teknologjia po bën mrekulli, falë syzeve VE, nëna ritakon vajzën e saj të vdekur