EURO 2020Sport

30-të futbollistë nga Kosova prognozojnë finalen Itali -Angli

Ndeshja finale e Kampionatit Evropian “EURO 2020” do të zhvillohet të dielën në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Në këtë përballje takohen Italia dhe Anglia, ku këta të fundit do të jenë në shtëpinë e tyre.

Për këtë sfidë klankosova.tv ka bërë një anketë ku ka pyetur 30 futbollistë që luajnë në skuadrat kosovare për epilogun përfundimtar të këtij dueli.

Ata i kanë dhënë tri mendime të ndryshme se si do të mbyllet ky duel final.

Për tri rezultatet e mundshme pas 90 minutave të kësaj finale, dhjetë nga ta thanë se Anglia do të triumfojë, numër i njëjtë ishte edhe i atyre që mendojnë të kundërtën se Italia në fund do të shpallet kampion.

Ndërsa, po dhjetë ishte numri edhe i atyre që menduan që pas dy pjesëlojëve rezultati do të jetë baras dhe ndeshja do të shkojë në vazhdime.

Më poshtë mund t’i gjeni prognozat e 30-të lojtarëve:

Ardit Nika – Italia 3:1 Anglia
Fiton Hajdari – Italia 0:0 Anglia
Edison Kqiku – Italia 0:1 Anglia
Behar Maliqi – Italia 0:2 Anglia
Mentor Zhdrella – Italia 0:0 Anglia
Muhamed Useini – Italia 0:1 Anglia
Bujar Idrizi – Italia 1:0 Anglia
Ylber Kastrati – Italia 0:0 Anglia
Kastriot Rexha – Italia 1:1 Anglia
Besnik Krasniqi – Italia 2:1 Anglia
Qemail Elshani – Italia 1:2 Anglia
Mergim Pefqeli – Italia 2:1 Anglia
Viktor Kuka – Italia 2:1 Anglia
Betim Haxhimusa – Italia 0:0 Anglia
Alban Shillova – Italia 2:1 Anglia
Tun Bardhoku – Italia 0:0 Anglia
Bleart Tolaj – Italia 1:2 Anglia
Festim Krasniqi – Italia 0:0 Anglia
Albin Krasniqi – Italia 2:0 Anglia
Ardian Limani – Italia 0:0 Anglia
Perparim Livoreka – Italia 2:1 Anglia
Lapidar Lladrovci – Italia 0:0 Anglia
Faton Maloku – Italia 1:0 Anglia
Ilir Blakçori – Italia 0:0 Anglia
Florian Smakiqi Italia 1:2 Anglia
Almir Ajzeraj – Italia 0:2 Anglia
Besar Musolli – Italia 1:2 Anglia
Gentrit Dumani – Italia 0:1 Anglia
Benjamin Emini – Italia 1:2 Anglia
Edon Sadriu – Italia 2:1 Anglia

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri