Lajme

3 shqiptarë përfundojnë në spital, pas zjarrit të madh

Tre persona raportohet se kanë përfunduar në spital për shkak të zjarrit të rënë në fshatin “Asim Zeneli” në zonën e Lunxherisë në Gjirokastër.

Mësohet se bëhet fjalë për një çift bashkëshortësh, ku burri është në gjendje më të rëndë për jetë, ndërsa në spital ka mbërritur edhe një tjetër person.

Pak më herët, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u bëri thirrje banorëve që të jenë më bashkëpunues me strukturat shtetërore për të zbatuar urdhrin e evakuimit./A2

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar