Sport

25.000 tifozë të Galatasaray e mirëpresin Falcaon në aeroport

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sulmuesi kolumbian Radamel Falcao është pritur si hero nga tifozët e Galatasaray me të mbërritur në aeroport për ta kompletuar transferimin nga Monaco.

33-vjeçari pritet të nënshkruajë sot kontratë me klubin turk dhe ta zyrtarizojë transferimin nga Monaco, ku i kishte kaluar gjashtë vjet, edhe pse dy prej tyre i huazuar në Manchester United dhe Chelsea.

Galatasaray ka konfirmuar se bisedimet zyrtare mes klubeve janë duke ndodhur për ta finalizimin e Falcaos në klubin turk.

Përkrahësit e Galatasaray, 25 mijë në numër, kishin dalë në aeroport për ta mirëpritur kolumbianin.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv