Show Bizz

24-vjeçarja nga Kosova që po bën bujë në Turqi

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Asya Gashi 24-vjeçarja nga Kosova e cila ka studiuar në Akademinë e Arteve në Kosovë dega aktrim pastaj mori rrugëtimin drejt Stambollit, tani ka depërtuar fuqishëm në skenën muzikore.

Kënga e parë e saj “Riya” mori një vëmendje shumë të madhe mediale pasi që kënga u lansua në stadiumin e Galatasaray ku tani është ekipi kampion ne futboll. Ajo u përkrah edhe nga Muslera futbollisti me i njohur në Turqi.Kënga hyri edhe në top 20 këngët më të mira në top listën Kral Pop.s

Asyas iu besu edhe kënga hit nga ylli i muzikës pop Serdar Ortaç.Kënga “Dansöz” ishte pjesë e të gjitha mediave dhe magazinave në Turqi.Remixin e këngës “Dansöz” e mori Dj më i famshëm Suat Ateëdalë.

Ndërsa kënga e tretë “Babe Babe” ku mbizotëron gjuha shqipe mori një vëmendje shume të madhe pasi që në Turqi nuk dëgjohet shumë muzika shqipe.“Babe Babe” hyri e treta ne ITunes dhe mori 1 milion klikime për një ditë dhe u pranua në të gjitha mediat dhe radiot e Turqisë ku për ekipin e Asya ishte shumë befasuese.

Tani Asya do të jetë Marka e Selim Akar i cili është njeriu m ë me ndikim në mediat Turke i cili punon vetëm me yjet e Turqisë.Në shtetin Turk ka një numër t ë madhe t ë artistëve që kanë prejardhje shqiptare e tashmë kemi edhe n ë rrafshin e muzikës.Asya Gashi luan ne instrumentin frymor flaut.

Pasi që edhe mori mësimet n ë shkollën e muzikës “Çesk Zadeja”Asya është shume spiritual dhe ambiciozeËshtë para Atma Kriya Yoga n ë Kosovë ku edhe mori studimet rreth jetës dhe shëndetit nga Universitetet me i mire ne Stamboll Gedik Universitet.Asya po ashtu mori edhe përfaqësin e njërit ndër restaurantëve me te mira për ushqim Vegan “Bhajan Caffe” ku artistja synon ta hap në Stamboll.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Show Bizz

Lansimi i albumit\ Noizy përgatit një surprizë të madhe, ka një kërkesë për fansat

Show Bizz

“Kam gabuar si dreqi, boll durova”, Kiara vazhdon të shpërfaqë sjellje të çuditshme në BBVA

Show Bizz

Dy të famshmet krishtere shqiptare që po agjërojnë Ramazanin: Më fal qetësi dhe kënaqësi shpirtërore

Show Bizz

Sot njëri prej personazheve më të dashur për shqiptarët, a e njihni vogëlushin në foto