Lajme

22 vjet nga rënia heroike e dëshmorit Xhemajl Fetahaj

Sot mbushen 22 vjet nga rënia heroike e dëshmorit Xhemajl Fetahaj.

Fetahaj u lind më 1963 në Raushiq të Pejës dhe ra dëshmor më 31 maj 1999, në luftimet e zhvilluara në kufirin shqiptaro-shqiptar në Koshare.

Ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare, luftëtar i radhëve të UÇK-së dhe është shpallur hero i Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mbytet në Velipojë një 40-vjeçar nga Kosova

Lajme

Ndërroi jetë 38-vjeçarja nga Peja, humbet betejën me kancerin

Lajme

Detaje për vrasjen e mbrëmshme në Rahovec, dyshohet se vëllau vrau vëllanë

Lajme

Parashikimi i motit për nesër