EURO 2020

2000 tifozë të kombëtares së njohur infektohen me Covid-19, pasi udhëtuan për të shikuar ndeshjet e “Euro2020”

Gati 2,000 raste të reja me Covid-19 në Skoci janë lidhur me tifozët e futbollit të cilët kanë ndjekur ndeshjet e Skocisë në Euro2020 në mënyra të shumëfishta.

Nga 1991 rastet e regjistruar, dy të tretat raportohet se vijnë nga tifozët që ishin në Londër për të ndjekur ndeshjen kundër Anglisë në 18 qershor, përcjell GazetaBlic Sport.

Gati 400 njerëz pozitivë ishin brenda stadiumit Wembley.

Të tjerët ishin të pranishëm në disa zona të kryeqytetit anglez.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020