Sport

2 Korriku godet me dy super talenta nga Mali

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Skuadra e 2 Korrikut  ka qenë tejet aktive në afatin kalimtar veror, shkruan BlicMedia.

Prishtinasit së fundi kanë transferuar dy futbollist nga Republika e Malit  të cilët  pritet të bartin barrën kryesore në skuadër.

Bëhet fjalë për Sadio Fane i cili paraqitet në pozitën e sulmuesit qëndror dhe Mohamed Konate në pozitën e qendërmbrojtësit i cili njëherit ishte edhe kapiten i reprezentacionit të Malit për  U17.

Me këto dy transferime skuadra e 2 Korrikut padyshim se do të jetë njëra nga skuadrat pretendente pët titull.

Këtë epitet skuadrës nga kryeqyteti ja forcon edhe më shumë shkolla e futbollit e cila me punën e palodhshme për çdo edicion sjell futbollist të rinjë në skuadër. /BlicMedia

Foto – Sadio Fane

Foro –  Mohamed Kanate

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv