Sport

16-vjeçari që debutoi me Barcën kishte këpucë të këqija, ja çfarë bëri Valdes

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i të rinjve të Barcelonës, Victor Valdes ka zbuluar se duhej ta ndihmonte Anssumane Fati të blinte këpucë të reja pasi zbuloi se sa të këqija i kishte këpucët aktuale ai.

Fati, 16 vjeç, ishte në qendër të vëmendjes të dielën mbrëma pasi u bë debutuesi më i ri i Barçës që nga viti 1941 kur hyri në fushë në fitoren 5-2 ndaj Real Betis.

Valdes ka mbikëqyrur zhvillimin e anësorit nga afër gjatë muajit të kaluar dhe diskutoi se si roli i tij më i madh mund të ishte hetimi i tij për këpucët e Fati në një turne në Rusi, transmeton lajmi.net.

“Unë i thashë të më sillte këpucët e tij dhe ato ishin një fatkeqësi e plotë, ata po i shkaktonin dhimbje”, tha Valdes në një konferencë për shtyp të hënën.

“Ne shkuam për të blerë disa të reja”, zbuloi spanjolli.  

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv