Sport

15 gola në kampionat, Berisha mes më të mirëve në Australi

Besart Berisha është një nga sulmuesit më të mirë shqiptar. Berisha aktivizohet për Ëestern Uniteëd në elitën e kampionatit australian.

Ai ka shënuar 15 gola këtë sezon, duke u renditur në vendin e tre-të të listës së golashënuesve. Arritje e madhe kjo, duke parë edhe nivelin e futbollit në këtë vend. Jo vetëm kaq, pasi shpehherë e kemi parë teksa kthehet prapa për të ndihmuar skuadrën

35 vjeçari ka luajtur më parë për Melbourn Victory, Brisbane Roar, Burnley dhe Horsens.

Western United renditet në vendin e shtatë me 30 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Rikthehet Europa League, sot zhvillohen katër ndeshje interesante

Sport

Flasin statistikat: Amir Rrahmani më i miri në Serie A

Sport

Rikthimi i Ligës së Kampionëve: Gjithçka që duhet të dini

Sport

‘Lutuni për Libanin’ – yjet shqiptarë të futbollit reagojnë në rrjete sociale për tragjedinë