Sport

11 sportistët që do ta përfaqësojnë Kosovën në “Tokio 2020”

Komiteti Olimpik i Kosovës e ka mbajtur një konferencë për shtyp në lidhje me pjesëmarrjen e Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

I pari i KOK-ut, Ismet Krasniqi ka njoftuar se Kosova do të përfaqësohet nga 11 sportistë në Tokio, shkruan FrontOnline.

“Gjithsej kemi 11 sportistë, të cilët vijnë nga 6 sporte të ndryshme, xhudo, not, mundje, atletikë, shenjëtari sportive dhe boks”, tha Krasniqi.

Kjo është lista e plotë:

Xhudo:

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi, Nora Gjakova, Loriana Kuka, Akil Gjakova.

Mundje:

Egzon Shala.

Boks:

Donjeta Sadiku,

Shenjëtari sportive:

Drilon Ibrahimi.

Not:

Eda Zeqiri, Ol Kondirolli

Atletikë:

Musa Hajdari.

Postime të ngjajshme
Sport

Babai i Arbër Zenelit e mohon kategorikisht se ylli kosovar i ka këputur ligamentet

Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale