Sport

11-shja e Mourinhos te Roma me Granit Xhakën

Matías Viña dhe Granit Xhaka janë shumë afër që t’i bashkohen Romës.Transferimi i Viñas në Olimpico është pothuajse i kryer.

Mbrojtësi do të arrijë të enjten dhe do t’i kryejë testet mjekësore, për të cilin Roma ka paguar 11 milionë euro plus 2.5 milionë bonuse.

Xhaka është rrugës gjithashtu, pasi ka arritur tashmë marrëveshje personale me Romën.

Raportimet e mediave janë se shqiptari tashmë e ka njoftuar Arsenalin se dëshiron të bashkohet me Jose Mourinhon.

Klubet janë në bisedime dhe ka mbetur që të zgjidhet çdo gjë mes tyre, për t’u arritur një marrëveshje.Me ardhjen e Xhakës, Mourinho do të kompletojë formacionin e tij të dëshiruar 4-2-3-1 me Nicolò Zaniolo, Lorenzo Pellegrini dhe Henrikh Mkhitaryan pra sulmuesit, Edin Dzeko, derisa Xhaka do të jetë në mesfushë me Veretout.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë