Sport

10 vjet nga goli “i çmendur” i Wayne Rooneyt, që e bëri “Old Trafford”-in të “eksplodojë”

Ish-sulmuesi i Kombëtares së Anglisë dhe Manchester Unitedit, Wayne Rooney, ka realizuar gola të bukur gjatë karrierës së tij, përcjell “Zeri.info”.

Një nga ta që bëri të shkundet “Old Trafford” ishte pikërisht para 10 vjetësh kur realizoi me “gërshërë” ndaj Manchester Cityt.

Ky gol fantastik nga anglezi u cilësua si një nga më të mirët në karrierën e tij.

Mediet e mëdha ndërkombëtare e kanë shpërndarë golin e Wayne Rooneyt.

Ish-portieri i Manchester Cityt atë kohë, Hart vetëm e shikoi goditjen e fuqishme të sulmuesit dhe topin që po shkonte në rrjetë.

Ndryshe, Wayne Rooney është trajner te skuadra e Derbyt në Angli.

Postime të ngjajshme
Sport

Renditja e ligave më të forta në Evropë gjatë 15 viteve të fundit, çka shkruhet për Kosovën?

Sport

Milani dështon të fitojë ndaj Udinese

Sport

Pnishi kërkon në FIFA rreth 32 mijë euro kompensim nga Feronikeli

Sport

Bytyqi asiston, Cikalleshi shënon