Lajme

​Zgjedhjet në Shqipëri, nis publikimi i rezultateve të para zyrtare

Procesi i numërimit ka filluar zyrtarisht. Numërimi ka filluar në bashkinë Pustec, bashkia më e vogël e Qarkut Korçë, kryeqendra e pakicës maqedonase në Shqipëri.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka nisur me publikimin e rezultateve të para nga zgjedhjet e sotme parlamentare në vend.

Sipas numërimeve të vetëm një qendre votimi nga gjithsej 5199 sosh, rezultatet janë: Partia Socialiste 46.27%, Partia Demokratike 44.71% dhe LSI 6.67%.

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

Lajme

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë

Lajme

“E pabesueshme”, ish-gazetarja kosovare rrëfen bisedën e burrit me ekipën e Associated Press pas bombardimit

Lajme

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”