Lajme

​Shembi dheun afër Pallatit të Drejtësisë, arrestohet një person

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi si pronar i një objekti ka shkaktuar rrezik të përgjithshëm duke shembur dheun në afërsi të Pallatit të Drejtësisë.

Sipas Policisë, rasti ka ndodhur dje në mesditë, ku ishte shembur dheu në rrugë dhe paraqiste rrezik për zhvillim të trafikut.

Inspektorët komunalë për ndërtim kanë vendosur shirita sigurues dhe rruga mbetet e bllokuar, derisa të evitohet rreziku.

Me vendim të prokurorit kujdestar, i dyshuari ndalohet në mbajtje për 48 orë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat