Show Bizz

Show Bizz

Koha kur Tayna nuk ishte e famshme, ja çfarë bënte ajo

Tayna ka ndarë me ndjekësit një video, të një ‘coveri’ që e kishte realizuar vite më parë Këtë ‘cover’, reperja e kishte realizuar në vitin 2014, ndërsa nëse krahasohet me pamjen që ka tani, vërehen pak ndryshime. “Koha fluturon, Tayna e vogël”…
Show Bizz

“Sea Dance Festival” më afër se kurrë me Rave Travel

Rave Travel ju bien më afër se kurrë pran festivalit më të madh në Mal të Zi, Sea Dance ku do të përformojnë artistë të mëdhenj botërorë dhe lokal si David Guetta, Robin Schulz, Richie Hawtin e të tjerë. Edicioni i gjashtë i festivalit do të mbahet ne…
Show Bizz

Big Mama duket atraktive në të zezë, vë në pah linjat trupore

Këngëtarja Big Mama është shumë e pëlqyer për publikun për këngët dhe humorin e saj. Ajo është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga përditshmëria apo aktivitetet…

Ekonomi

Kosovë: Krizë ekonomike

Situata e krijuar politike në Kosovë do të reflektojë edhe në stabilitetin ekonomik, thonë ekspertë për…
Ekonomi

Çmimi i naftës e nis javën me rritje

Nafta po qëndron në rritje në sesionin e parë të javës, ndërsa çmimet po mbështeten nga sulmi me dron ndaj një…
Ekonomi

Propozimi i ri i qeverisë - TVSH me këste

Bizneset që kanë detyrime të prapambetura ndaj administstratës tatimore për tatimin mbi vlerën e shtuar mund ti…
EkonomiLajme